Методичний супровід


Дизайн сучасного уроку основ здоров’я в закладах освіти

    27 вересня 2023 року вчителі основ здоровʼя закладів освіти Лубенської територіальної громади взяли активну участь у майстерці «Дизайн сучасного уроку. Розбудова моделі сучасної школи» разом із методистом Полтавської академії неперервної освіти Таісією Ярошенко.
    Заступник директора ліцею Любов Третяк презентувала заклад, продемонструвавши активність педагогів та учнів в освітньо-виховному процесі та участь в Україно-швейцарському проєкті «Діємо для здоров’я».
    Майстер-клас по фундаменту міцного здоров
ʼя, по здоровому харчуванню та приготуванню «смачних, корисних салатів» цікаво та незвичайно провела Ольга Пасічник, вчитель основ здоров’я ОЗ «Засульський ліцей». Вона була переконливою у питаннях переходу на здорове харчування без значних обмежень.
    Експерт по відновленню здоров
ʼя та тренер тілесноорієнтованоі терапії Тетяна Ошека практично разом із педагогами активізувала додаткові резерви організму, що викликало неабияку цікавість учасників майстерки, які смакували активайзери та провели тести на виміри ресурсності організму.
    Валентина Притула ,керівник педагогічної спільноти,вчитель основ здоров’я ЗЗСО №4, поділилася із колегами методичною скарбничкою на 2023/2024 навчальний рік. налаштувала на тісну співпрацю протягом навчального року.
    Психологічний підхід до холістичного здоров
ʼя отримали педагоги від практичного психолога ліцею Олени Степаненко,виконавши дихальну гімнастику.
    На завершення майстерки всі присутні мали змогу відвідати музей ліцею разом із директором школи Анатолієм Савенковим. Вдячні адміністрації школи за можливість зустрічі у цікавому колі однодумців.
    Дякуємо ЗСУ за можливість проводити заходи.
















                                                                          Консультант ЦПРПП   Світлана ЛІСНА

Навчальні тренінги для вчителів математики

На виконання програми «Розвиток освітнього простору Полтавщини на 2021-2025 роки», затвердженої рішенням Полтавської обласної ради №47 від 29.12.2020р. з метою удосконалення професійної компетентності вчителів, забезпечення стійкого інноваційного розвитку математичної освіти і підвищення її якості 21-23 серпня 2023 року проведено каскад тренінгів для вчителів математики закладів загальної середньої освіти Лубенської ТГ з використанням дистанційних технологій.

Обласні тренери-педагоги, учителі математики: Тетяна Шелег (Лубенська загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1), Алла Демидчик (Михнівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів) та Галина Сімонькіна (Лубенська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №6) на належному науково-методичному рівні провели навчальні тренінги, учасниками яких були 48 педагогів.

На тренінгах обговорювалися актуальні питання підвищення якості математичної освіти:

·                     задачі на подільність;

·                     Power Point: помічник, перевірений часом: від теорії до практики;

·                     складання тестових завдань з комбінаторики, теорії ймовірностей та статистики;

Учителі удосконалювали навички розв’язування задач на подільність різних рівнів складності як шкільного курсу математики, так і олімпіадної математики, розв’язування рівнянь в цілих числах та задач, що приводять до таких рівнянь.

Учасники тренінгів навчались практично використовувати програму Power Point не тільки як презентацію, а й з її допомогою створювати інтерактивні плакати, віртуальні екскурсії, відеоролики та відеоуроки. Це допоможе зробити освітній процес більш різноманітним, ефективним, підвищить інтерес учнів до вивчення математики.

Учителі аналізували життєві сюжети прикладного характеру, які конвертуються в задачі з комбінаторики, ймовірності та статистики, розглядали приклади некоректно сформульованих та апеляційних завдань із різноманітних тем, вчилися виправляти помилки в таких завданнях.

Під час проведення тренінгів тренери-педагоги використовували матеріали лекцій науковців: Лося В.М. (Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського), Захарійченка Ю.О. (Києво-Могилянська академія), Лозинської О.М. (Полтавська академія неперервної освіти ім. М.В. Остроградського), учителя-новатора Савельєва О.П. (Варварівський ліцей Полтавського району).

На завершення було проведено підсумкове тестування з опрацьованих тем, із яким слухачі тренінгів успішно справились.

Центр професійного розвитку педагогічних працівників висловлює щиру вдячність тренерам-педагогам Тетяні Шелег, Аллі Демидчик та Галині Сімонькіній за належний рівень організації та проведення каскаду тренінгів і бажає подальших успіхів у пропагуванні математичної освіти та підвищенні її якості.

 








                                                                                                                     Директор ЦПРПП Надія СІЧКАР


Зустріч педагогів із Антоном Бадером

На сьогодні результативні ділові стосунки склалися між освітянами закладів Лубенської громади та Луганським національним університетом імені Тараса Шевченка, який функціонує на базі Лубенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №10.

Зустрічі наших учителів із викладачами університету, участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Наука і освіта в глобальному та національному вимірах: виклики, загрози, перспективи розвитку», видання і презентація науково-методичного альманаху «Плекаємо особистість», участь у засіданні вченої ради з нагоди 102-ої річниці від дня заснування закладу — все це значною мірою сприяє підтримці і професійному розвитку педагогічних працівників нашої громади, оновленню змісту освіти та методик навчання, що відповідають потребам формування ключових компетентностей для життя.

Одним із таких заходів у рамках засідань професійних педагогічних спільнот була онлайн-зустріч учителів історії, правознавства, громадянської освіти, предмету «Захист України» та працівників Центру із Антоном Бадером, проведена 28 березня 2023 року. Доктор політичних наук, доцент, директор навчально-наукового інституту історії, міжнародних відносин і соціально-політичних наук ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка», Антон Бадер ґрунтовно проаналізував проблему російсько-української війни крізь призму логіки функціонування капіталістичної світ-економіки та відповів на запитання учасників зустрічі.




 



Консультант ЦПРПП Альона Таранець


Методичні практикуми освітян Лубенщини

Професійні педагогічні спільноти — своєрідні майданчики, на яких педагоги мають можливість обмінюватися думками, інформацією, враженнями, власним досвідом.

На сьогодні в громаді функціонує 33 професійні спільноти, якими керують досвідчені, авторитетні педагоги.

Пріоритетними завданнями діяльності наших спільнот є:

·  планування та визначення траєкторії професійного розвитку (консультування, професійна та інформаційна підтримка, моніторинг професійної компетентності);

·  індивідуальний підхід до розуміння професійних запитів педагогів;

·  надання можливостей розвиватися вчителю професійно, творчо, особисто.

Протягом 27-29 грудня 2022р. — 03-04 січня 2023р. у режимах онлайн, офлайн та VIBER групах проведено планові засідання професійних педагогічних спільнот Лубенської ТГ. Освітяни активно долучилися до обговорення важливих питань:

·  особливостей викладання навчальних предметів в умовах воєнного стану;

·  роботи з додатковими джерелами знань – вимоги сьогодення; електронних інструментів сучасного вчителя;

·  удосконалення медіаграмотності педагога;

·  реалізації наскрізних змістових ліній при вивченні навчальних дисциплін;

·  алгоритмів розв’язування задач на уроках предметів природничо-математичного циклу;

·  формального оцінювання як чинника індивідуального поступу здобувача освіти;

·  ефективних методів та інструментів організації освітнього процесу у 5 класах НУШ: інновацій та особливостей;

·  оновлених програм з історії України; як викладати в умовах російсько-української війни;

·  особливостей освітнього процесу в умовах змішаного навчання (обмін досвідом);

·  психологічної безпеки освітнього середовища;

·  протидії булінгу в учнівському середовищі; впливу війни на прояви булінгу в дітей;

·  тайм-менеджменту — управління часом в умовах воєнного стану;

·  формування життєвих компетентностей молодших школярів;

·  критичного мислення як засобу формування та розвитку творчих здібностей учнів початкових класів та інших.

У засіданні вчителів-словесників взяла участь Катерина Глуховцева, доктор філологічних наук, професор кафедри української мови Луганського національного університету імені Тараса Шевченка.

Центр професійного розвитку педагогічних працівників висловлює слова глибокої вдячності керівникам педагогічних спільнот і творчих груп за високий науково-методичний рівень організації і проведення заходів:

·  Тетяні Сидоренко (ЗОШ №8);

·  Олені Павловій, Олені Жуль, Тамарі Ященко, Наталії Мішковій, Ларисі Деркач, Аллі Ясько, Любові Андрієвській, Олені Гетьман, Оксані Соколовській, Олені Прозоровській, Галині Сімонькіній, Юлії Бишевич (спеціалізована школа №6);

·  Аллі Погрібній, Олені Больбот, Людмилі Огарьовій, Ларисі Тягній (ЗОШ №2);

·  Володимиру Романенку (ЗОШ №3);

·  Оксані Педоряці, Марині Полигач (ЗОШ №1);

·  Надії Донець (ЗОШ №10);

·  Вірі Компанієць (ЗОШ №7);

·  Валентині Притулі (ЗЗСО №4).

















Директор ЦПРПП  Надія СІЧКАР


Цикл вебінарів «Медіаграмотність для освітян: практичні навички»

    У часи війни медіаграмотність стає частиною захисних механізмів українського суспільства. А вчителі, які допомагають дітям розвинути навички медіаграмотності і критичного мислення, виконують надважливу місію. Цьорічне дослідження звичок у споживанні новин українцями, яке проводить «Інтерньюз-Україна», показало: перше місце серед джерел інформації в Україні посідають соцмережі, друге — онлайн-видання, й лише третє — телебачення.

    Соцмережі — це той простір, який найбільше використовується для маніпуляцій та дезінформації. Там панують мільйони наративів, які дають хибну інформацію, дезорієнтують у просторі й творять інформаційний хаос, який допомагає нашому ворогу. Зараз важливо відрізняти фейк від правдивої інформації, захиститись від кібератак, вміти вберегтися від тролінгу та цькування в інтернеті, адже ми всі зараз вразливі.
    У зв
ʼязку з викликами сьогодення Центр професійного розвитку педагогічних працівників спільно з учителем історії Лубенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Іриною НЕСТЕРЕНКО, яка є учасником Проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність», що реалізує Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), з 27 жовтня по 04 листопада 2022 року провели цикл вебінарів «Медіаграмотність для освітян: практичні навички».
    Учителі історії, громадянської освіти, правознавства та мистецтва впродовж 4 занять мали можливість теоретично та практично набути знання з питань:

·         медіа та їхній вплив на суспільство;

·         інфогігієна сучасного педагога: правила безпечного користування гаджетами і соціальними мережами;

·         «підводні камені» дистанційного навчання: як їх уникнути;

·         стереотипи та упередження в освіті: шляхи подолання;

·         фейки, маніпуляції та мова ворожнечі, їх розвінчування на уроках суспільних дисциплін і мистецтва;

·         методичні новинки курсу медіаграмотності «Вивчай і розрізняй».

    Спікер Ірина Нестеренко цікаво, різноманітно і змістовно провела вебінари, використовуючи наочні приклади. Вона говорила про медіаграмотність, інформаційну гігієну та захист від агресії в мережі.

    Адже, працюючи у школі, вчитель повинен упроваджувати елементи медіаграмотності на своїх уроках.
    Завдяки обізнаності та набуттю професійного досвіду педагогічні працівники мають можливість навчити учнів знаходити та викривати маніпуляції, фейки, неправдиву пропаганду, відрізняти факти від суджень. Школярі зможуть шукати першоджерело інформації, захищати свої скриньки та акаунти у соціальних мережах, критично оцінювати та фільтрувати медійні повідомлення. На уроках здобувачі освіти приділятимуть багато уваги критичному осмисленню пропаганди часів першої і другої світових воєн, здобуватимуть навички аналізу прикладів мови ворожнечі та дегуманізації, протистояння дезінформації.
    Навчанням було охоплено 38 учителів історії, правознавства, громадянської освіти та мистецтва закладів освіти Лубенської ТГ. Учасники вебінарів та працівники Центру відзначили високий фаховий та науково-методичний рівень проведення заходу.
    Центр професійного розвитку педагогічних працівників висловлює глибоку вдячність учителю історії Нестеренко Ірині Миколаївні — спікеру циклу вебінарів з теми «Медіаграмотність для освітян: практичні навички» і щиро бажає нових творчих досягнень і перемог.












                                               Консультант ЦПРПП     Альона Таранець


Підсумки фестивалю відеоуроків 

«Освітяни Лубенщини презентують…»

21 січня 2022 року в Центрі професійного розвитку педагогічних працівників відбулося нагородження переможців і лауреатів фестивалю відеоуроків «Освітяни Лубенщини презентують…».
Серед нагороджених:

І місце

·         Левченко Інна Григорівна, вчитель основ здоров’я (спеціалізована школа №6) Переглянути відеоурок;

ІІ місце

·         Ярошенко Оксана Василівна, вчитель фізики (спеціалізована школа №6) Переглянути відеоурок;

·         Сімонькіна Галина Павлівна, вчитель математики (спеціалізована школа №6) Переглянути відеоурок;

ІІІ місце

·         Волошина Ірина Василівна, вчитель хімії (ЗОШ №2) Переглянути відеоурок;

·         Рєпнікова Алла Миколаївна, вчитель біології (ЗОШ №3) Переглянути відеоурок;

·         Біланенко Алла Олексіївна, вчитель математики (ЗОШ №1) Переглянути відеоурок.

Лауреатами фестивалю стали:

·         Сесь Ірина Юріївна, вчитель фізики (ЗОШ №3);

·         Оніщенко Олена Іванівна, вчитель основ здоров’я (ЗОШ №3);

·         Нелін Яна Анатоліївна, вчитель математики (ЗЗСО №4);

·         Васильєва Світлана Григорівна, вчитель математики/Хоменко Тетяна Миколаївна, вчитель української мови та літератури (спеціалізована школа №6);

·         Саєнко Аліна Олексіївна, вчитель хімії (ЗЗСО №4);

·         Семенова Ірина Василівна, вчитель інформатики (ЗОШ №2);

·         Ященко Тамара Львівна, вчитель інформатики (спеціалізована школа №6);

·         Бурега Ірина Олексіївна, вчитель початкових класів (спеціалізована школа №6).

Із вітальним словом до конкурсантів звернулися Мирослав Костенко, начальник Управління освіти виконавчого комітету Лубенської міської ради, Людмила Масько, голова міської профспілки працівників освіти.

Центр професійного розвитку педагогічних працівників щиро вітає переможців та лауреатів конкурсу і бажає нових творчих досягнень і перемог.

















                           Директор ЦПРПП    Надія  СІЧКАР



                                                                   
Семиволос С.О., вчитель математики Снітинської ЗШ І _ ІІІ ступенів. 
Урок математики для учнів 5 кл. - 


Урок-подорож "Використання формул скороченого множення для розкладання многочлена на множники"  для учнів 7 кл. 



УКРАЇНСЬКА МОВА ТА ЛІТЕРАТУРА



Носенко Лариса Василівна 
Учитель
  української мови та літератури, спеціаліст  вищої кваліфікаційної категорії 
Лубенської спеціалізованої школи І – ІІІ ступенів № 6 


НІМЕЦЬКА МОВА


Нагорна Наталія Віталіївна
Учитель  німецької мови, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії Лубенської спеціалізованої школи І – ІІІ ступенів № 6 
Урок німецької мови 7 клас


МИСТЕЦТВО

Андрієвська Любов Миколаївна,вчитель образотворчого мистецтва, учитель - вищої кваліфікаційної категорії, вчитель-методист Лубенської спеціалізованої школи І – ІІІ ступенів №6 
Урок мистецтва для учнів 9 кл. -  

ПОЧАТКОВА ШКОЛА

Парнюк Лариса Анатоліївна,вчитель вищої кваліфікаційної категорії,
вчитель-методист Лубенської спеціалізованої школи І – ІІІ ступенів № 6 
Літературна вікторина для 2 класів  -


Жуль Олена Петрівна,вчитель вищої кваліфікаційної категорії,
вчитель-методист Лубенської спеціалізованої школи І – ІІІ ступенів № 6 
Урок математики для учнів 4 кл. -  


Білик Лідія Миколаївна, вчитель початкових класів Березотіцької ЗШ І _ ІІІ ступенів. 
Урок "Досліджую прикметники 2 клас". 


Немає коментарів:

Дописати коментар